KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7394332
*
nr 739 4332
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), 1929, motivets mått: 22x18
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2012
kl 19:32:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 12:05:43
1
Vinnande bud
6/2 17:52:19
2
250 kr
6/2 19:27:48
3
400 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:12
*
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
nr 739 4332
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), 1929, motivets mått: 22x18
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/2 12:05:43 | 1 | Vinnande bud |
| 6/2 17:52:19 | 2 | 250 kr |
| 6/2 19:27:48 | 3 | 400 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:12



